Witryna na blacie i półokrągle ragały wiszące

Witryna na blacie i półokrągle ragały wiszące

Wydaje się, że kuchnia jest najważniejszym pomieszczeniem domostwa. To w niej spędzamy dużą część życia. Jeśli wszystko zostało zaplanowane z głową, każda szafka znajdzie swoje miejsce i przeznaczenie.

Remont rusza pełną parą. Odwiedzamy markety budowlane, duże, małe. Kompletujemy narzędzia, organizujemy ekipy remontowe. Tygodniami rozglądamy się za płytkami ściennymi i rozważamy różne warianty pokrycia podłogi terakotą i panelami drewnianymi. W międzyczasie zamawiamy sprzęt gospodarstwa domowego. Porównujemy urządzenia wolnostojące z odpowiednikami do zabudowy. Sprzedawca wyjaśnia nam różnice między klasą energetyczną A i A+. Na końcu, wyczerpani już tym całym remontem, zastanawiamy się czy ładniejsze będą szafki od Iksińskiego w stylu retro, od tych z marketu "Y"? Czy zdać się na kompetencje lokalnego zakładu meblarskiego, czy może lepiej samemu wcielić się w stolarza (o ile warunki i umiejętności są ku temu)?

Tak czy siak, przy urządzaniu mieszkania, a w szczególności kuchni, nie należy lekceważyć takich aspektów jak:

* liczba domowników,

- "Panie, weź Pan tę szerszą zmywarkę, bo się więcej garnków zmieści na raz..."

* czynności domowe, które będą wykonywane w kuchni,

- "Kochanie, możemy wstawić sobie do łazienki wannę z hydromasażem i kabinę!"
- "...Ale co z pralką?"

* nasz styl życia i preferencje,

- "Chyba wolę zlew w kąciku niż przy oknie..."

* dokładne wymierzenie każdego kąta i odległości.

- "Na raz, wpychamy lodówę!"

...I oczywiście możliwości finansowe. Podliczamy rachunki, faktury. Jesteśmy zadowoleni, bo mimo że to trochę kosztowało, jest ergonomicznie, przytulnie. I gości można sprawnie obsłużyć przy imprezie rodzinnej, i samemu znaleźć własny kąt do odpoczynku po pracy. A co ważne, nic się nie rozkleja, nic nie skrzypi, mimo że służy już tyle lat!

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Dodaj pierwszy!

  •  

Popularne tagi