Niewielka kuchnia z szafkami narożnymi

Niewielka kuchnia z szafkami narożnymi

Wnętrze kuchennej szafki narożnej, wyposażone w system wysuwanych lub obrotowych półek, to optymalnie wykorzystana przestrzeń, przejrzyście poukładane produkty lub akcesoria, a także łatwy i wygodny dostęp do każdego z nich.

Szafka z tradycyjnymi półkami jest po prostu niewygodna i niepraktyczna. Wkładanie, ustawianie, wyjmowanie z niej czegokolwiek nierzadko wymaga nie lada zręczności. Dodatkowe trudności pojawiają się w przypadku szafki narożnej, która ma niestandardowy kształt i jest głębsza - bezpośredni dostęp do najdalszych zakamarków jest tu niemożliwy. Bez wysuwanych czy obrotowych systemów koszy-półek albo specjalnych szuflad to miejsce zawsze pozostanie niewykorzystane.

Producenci proponują kilka rodzajów wyposażenia do narożnych szafek stojących. Można je więc dopasować do kształtów i gabarytów mebla oraz, dogodnego sposobu użytkowania. W szafce, której przyścienne wymiary są symetryczne względem narożnika (np. 90x90, 80x80 cm), a front ścięty diagonalnie, sprawdzi się tzw. karuzela. Tworzy ją równoległy układ 2 okrągłych półek umocowanych na drążku i wokół niego się obracających. Dzięki temu wystarczy zakręcić kołem, by cała zawartość była w zasięgu wzroku i ręki. Gdy drzwiczki takiej szafki są łamane pod kątem prostym, zmienia się kształt półek na trzy ćwiartki koła, a schemat działania pozostaje ten sam. Karuzele o mniejszych wymiarach mają zastosowane także w szafkach wiszących.

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Dodaj pierwszy!

  •  

Popularne tagi