Lodówka we wnęce Mikrofalówka wolnostojąca na kredensie Mała kuchnia w bloku

Lodówka we wnęce Mikrofalówka wolnostojąca na kredensie Mała kuchnia w bloku

Więcej miejsca na... wszystko!

I Głębszy blat

Wielkie możliwości małego metrażu, czyli 8 prostych sposobów na więcej miejsca w małej kuchni.Zwiększając głębokość blatu możemy zyskać sporo miejsca — pozwala to na zastosowanie głębszych szuflad, które zmieszczą więcej produktów czy akcesoriów. To nie jedyny plus – głęboki blat pozwala również na użycie szafek nastawianych na blat. Powiększenie dostępnej przestrzeni nie będzie bardzo duże – ale za to odczuwalne każdego dnia.

Przy głębokim blacie szafki górne mogą być zawieszone znacznie niżej. Przy głębokim blacie takie rozwiązanie w żaden sposób nie utrudnia pracy, a pozwala odzyskać kolejne kilkanaście centymetrów niezbędnej przestrzeni.

II Zabudowa do sufitu.

Co z tego, że „zmniejsza optycznie kuchnię”, jeżeli fizycznie powiększa jej możliwości? Poszukiwaczom szlachetnego minimalizmu w designie przyznajemy rację, zaś tym, którzy posiadają kuchnię o minimalistycznych wymiarach, doradzamy budowę szafek tak wysokich, jak się da. Efekt ograniczenia przestrzeni można redukować choćby doborem kolorów, a wszystko jest lepsze od upychania kuchennych sprzętów czy bombek w tapczanie.

III Szuflady zamiast szafek

Zamiast wyciągać ręce po puszkę kukurydzy na samym dnie szafki, wyciągnij szufladę i wygodnie wyjmij z niej, to co chcesz. Szczególnie gdy dysponujesz głębokim blatem (a warto – patrz punkt I) różnica w komforcie obsługi będzie olbrzymia. Można ją dodatkowo zwiększyć, decydując się na szuflady z pełnym wysuwem. Pozwoli to uzyskać maksymalnie komfortowy dostęp do każdego zakątka szuflady. Przy np. 80-centymetrowym blacie warto zainwestować w rozwiązania, które będą chronić Twoje nerwy, stawy i zasięg ramion przez najbliższe kilkanaście lat (statystyka mówi o zmianie kuchni średnio co 20 Boże Narodzenie).
Zamiana szafek na szuflady to rezygnacja z codziennej udręki na rzecz codziennej wygody.

IV Szerokość szuflad

Zbudowanie jednej szerokiej szuflady zamiast dwóch wąskich może obniżyć koszty o połowę! Oszczędzasz w ten sposób również powierzchnię, gdyż taka ko

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Dodaj pierwszy!

  •  

Popularne tagi