Forma nowoczesnego i prostego kredensu w części jadalni przy otwartym aneksie kuchennym

Forma nowoczesnego i prostego kredensu w części jadalni przy otwartym aneksie kuchennym

Po inspiracje wzornicze i kolorystyczne producenci płytek ceramicznych przeznaczonych do układania w salonach najczęściej sięgają do natury, która opracowała formy i kształty doskonałe. Stąd też w ofercie znajduje się wiele płytek naśladujących kamienie występujące w przyrodzie. Na płytkach możemy znaleźć charakterystyczny rysunek marmuru wraz z jego żyłkowaniem, a także wzory piaskowca, trawertynu, wapienia.

Coraz częściej w kolekcjach płytek opracowanych z myślą o salonach pojawiają się takie, które inspirowane są wzorem drewnianych posadzek, z charakterystycznymi dla tego rodzaju materiałów strukturami. Wreszcie współczesne płytki mogą być w ciepłych kolorach: żółte, pomarańczowe, brązowe, dzięki czemu salon nabierze atmosfery przytulności, albo też mogą występować w gamie kolorów zimnych i razem w elementami wyposażenia stwarzać wnętrza nowoczesne, stonowane, minimalistyczne.

Ceramiczne płytki podłogowe komponuje się z każdym wystrojem salonu, zarówno klasycznym, w którym zastosowanie znajdą płytki rustykalne z nierównymi brzegami i wyróżniające się ciemniejszą kolorystyką, matowe, jak i z salonem nowoczesnym, wykończonym płytkami o dużym formacie i szerokiej kolorystyce od płytek jasnych, poprzez popielate, aż do płytek ciemno kakaowych i w bardzo wielu wariantach wykończenia powierzchni. Przy aranżacji wnętrz wykorzystujących płytki ceramiczne, jako materiał do wykończenia podłóg można pokusić się o wskazanie pewnej tendencji. Otóż realizacje zmierzają w tym kierunku, by na podłodze układać płytki duże. We wnętrzach nowoczesnych sięga się po płytkę w formacie 30x60 cm, 60x60 cm, albo tez o wymiarze 120x60 cm.

Płytki najczęściej układa się bez fugowo. Ważne jest to, by powstawały duże płaszczyzny. Z tego też względu nie stosuje się dekorów, jedynie tam gdzie występują podziały optyczne (na granicach poszczególnych stref) można zastosować delikatne linie oddzielające poszczególne części. Podłoga ma być bowiem jednolita, harmonijna, spokojna. Płytkę w kształcie kwadratu najczęściej układa się we wzór karo,

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Dodaj pierwszy!

  •  

Popularne tagi