Niezbędne wyposażenie spiżarni

Niezbędne wyposażenie spiżarni

Choć w swoim domu nie mam spiżarni to jasnym jest dla mnie, że projektując pomieszczenie, jednym z ważniejszych czynników podnoszących jakość użytkowania jest organizacja sposobu korzystania z mebli. Biorąc pod uwagę oczekiwania gospodarzy i moje skromne zdanie, niezbędne wyposażenie spiżarni to półki, skrzynki, relingi, dodatkowe uchwyty, pojemniki, segregacje, przesuwane drabinki, coś na winko etc. – niezbędne i standardowe zarazem jak ciche domyki w szufladach:)

Spiżarnia z chłodziarką na wino
Spiżarnia z chłodziarką na wino

Spiżarnia z miejscem na książki kucharskie

Poniżej zamieściłem wstępny projekt spiżarni w trzech wersjach. Pierwsza otwarta, druga z częściej zasłoniętymi frontami półkami i wersja trzecia z ozdobnymi pilastrami, z uwzględnieniem wytycznych pozyskanych przez inwestorkę z internetu:) – ta ostatnia zabudowa na trzech ścianach.

Wyposażenie spiżarni z podziałem na strefy
Wyposażenie spiżarni z podziałem na strefy

Przesuwana drabina w wąskiej spiżarni

Część opisowa projektu. Pomieszczenie szczelnie obudowane dookoła, koncepcyjnie maksymalne wykorzystanie miejsca. Nie do przegadania z klientką, że będzie ciasno pomiędzy regałami, że drabinka przesuwana… też mało miejsca – tym bardziej, że to wielki dom i nie ma potrzeby projektowania tak okazałej zabudowy… ale taka siła wyższa…:)

Półki na słoiki z regulacją wysokości i zabezpieczeniem przed wysuwaniem
Półki na słoiki z regulacją wysokości i zabezpieczeniem przed wysuwaniem

Skrzynki drewniane, dębowe zamówiłem u producenta, do którego namiary mam z Festiwalu Kwiatów w Zamku Książ w Wałbrzychu. Około 100 pln/sztukę o wymiarach ok. 40x30x20cm. Wykonanie perfekt z dbałością o detal, szczegół, sposób połączeń itd.

Niezbędne wyposażenie spiżarni
Skrzynka dębowa do spiżarni

 

Drabinę na kółkach znajdziecie np. w firmie Hafele, skrzynki >> na olxie jest tego cała masa w różnych wymiarach, kosze wiklinowe bodajże z Lidla czy Jyska. Pojawił się też pomysł aby na ścianie przy wejściu zorganizować trochę miejsca np. na wiszące patelnie, uchwyty na dodatkowe pojemniki…

Co sądzicie o takiej organizacji spiżarni??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *