Sortownik na odpady kuchenne

Sortownik do szuflady Peka

Sortownik na odpady kuchenne jest obowiązkowym elementem wyposażenia większości kuchni, szczególnie tam gdzie mieszkańcy mają obowiązek segregacji śmieci.

Wstawiane do szuflady

Są właściwie dwa rozwiązania zainstalowania takich systemów. Pierwszy tradycyjny, bardziej uniwersalny od drugiego. Tzn. wkłady, pojemniki wolnostojące wkłada się do zainstalowanej przy dnie szafki szuflady. Takie rozwiązanie przyszło do mnie kilka dni temu. Testowaliśmy zestaw z Peki – 09.444.KPL Kosze wstawiane do szuflady.

Opis ze strony dystrybutora:

Zestaw pojemników wstawianych do szuflady jest elastycznym rozwiązaniem segregacji odpadów w szufladzie. Zestaw do szerokości frontu 600 mm zawiera pojemnik 35 litrowy, który posiada ząbkowany pierścień do rozpięcia jednego lub dwóch worków na śmieci w zależności od zapotrzebowania, pojemnik 20 litrowy z pokrywką, oraz wytłoczkę na dno szuflady stabilizującą pojemniki dociętą do szuflady Antaro do korpusu z płyty 18 mm.

Wymiary:

Szerokość kosza: 516 mm
Głębokość kosza: 474 mm
Wysokość kosza: 420 mm

Pojemność: 35+20 litrów

Skład kompletu: pojemnik 35L, pojemnik 20L z pokrywką, wytłoczka

Jest to zestaw do szuflady o szerokości szafki 60cm. Całość wykonana jest z tworzywa o podwyższonej jak się wydaje wytrzymałości. Wszystkie cztery elementy zestawu są w różnych kolorach. Wytłoczka jest jasno szara, pojemnik 35-litrowy jest ciemno grafitowy bez pokrywy, pojemnik 20 litrów z pokrywą jasno grafitowy a pojemniki z tyłu od strony ściany – jasno oliwkowe. Jak dla mnie wcale nie przeszkadza różność kolorów a wręcz przeciwnie – urozmaica przestrzeń pod zlewozmywakiem. Jest też opcja zamówienia zestawu z dodatkową pokrywą, którą montuje się na stałe pomiędzy bokami szafki nad koszami.

Sortownik z własnymi prowadnicami

Występuje też seria dedykowanych sortowników, które mają własne prowadnice montowane nie przy dnie szafki a na odpowiedniej wysokości. Plusem jest to, że występuje tam opcja koszy wyższych niż 33cm przy zastosowaniu płaskiego odpływu i syfonu do zlewozmywaka. Minusem jest cena – są droższe od wersji podstawowej koszy wkładanych do szuflady ale też i bardziej eleganckie i poręczniejsze. Zdecydowanie moje ulubione. Uważać trzeba na odpływ w ścianie – jak będzie źle wyprowadzony nie nie zainstalujemy Servo Drive!!

Taką opcje opiszę przy najbliższej możliwej okazji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *