Elektryczne otwieranie urządzeń

Elektryczne otwieranie urządzeń

Nareszcie…

Już od kilku lat, po któryś Targach w Mediolanie, na których włosi (?) pokazali swój pomysł na otwieranie chłodziarki do zabudowy, w postaci kawałka sznurka przykręconego do wewnętrznej strony frontu (tak, to prawda!)  zastanawiałem się ile czasu i kto znajdzie patent na elektryczne otwieranie urządzeń do zabudowy.

No i stało się. Firma Blum zdecydowała się na opracowanie wydaje się bardzo porządnego rozwiązania. Sposób działania znany nam dobrze z zastosowania mechanizmu servo drive chociażby w standardowym wyposażeniu wielu kuchni – ‚szuflada na dotyk‚ pod zlewozmywakiem. Wystarczy wcisnąć a potem pchnąć kolanem front. Servo zrobi resztę.

Elektryczne otwieranie urządzeń
foto by Blum

Idea działania i projektowania kuchni z zastosowaniem elektrycznego otwierania szafek znajduje zastosowanie wśród tych, którzy cenią sobie nieprzeciętny design i ekskluzywne wyposażenie mebli wraz z osprzętem.

Servo drive flex ma zastosowanie w kuchniach nie tylko bezuchwytowych, ale taki był koncept jego powstania. Teraz otworzenie chłodziarki czy zmywarki w zabudowie nie jest już problemem.

Warto wspomnieć też o funkcjach mechanizmu, np. ochrona przed opieraniem! System sam rozpoznaje krótkie naciśnięcia na front i długotrwałe. Dzięki temu, jak na załączonym foto poniżej nie musimy martwić się, że lodówka otworzy nam się przez nieuwagę.

Servo Drive Flex rozpozna kiedy opierasz się o lodówkę
Foto by Blum

Zaimplementowano także funkcję dopasowania się do właściwości frontu, dlatego też zawsze otworzą się na taką samą odległość.

Automatyczne i precyzyjne otwieranie drzwi Servo Drive Flex
Foto by Blum

Elektryczne otwieranie urządzeń przydatne linki:

Broszura informacyjna Blum

Servo Drive UNO pod zlewozmywak

Servo Drive Flex Lodówka

Servo Drive Flex zmywarka

Servo Drive Aventos

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *