Czarna kuchnia z fornirem

Fornirowany tył półwyspu w kuchni

Ekskluzywnie

Sponsorem dzisiejszego odcinka będzie czarna kuchnia z fornirem, z orzechem amerykańskim. Zestawienie dla osób odważnych, ceniących design najwyższych lotów. To lubię. A że budżet inwestorki, delikatnie mówiąc jest prawie nieograniczony – mogliśmy troszkę zaszaleć.

Matowa kuchnia bezuchwytowa

Jest to wersja ostateczna. Wcześniejszych nie będziemy pokazywać bo pełniły one raczej funkcję ogólnych szkiców. Nie ma się czym chwalić:)

Od początku projektowania przyjęliśmy za pewnik kolory, których użyjemy. Wszyscy, bez specjalnego namawiania inwestora ustaliliśmy, że połączymy czarne z drewnem – jedno i drugie matowe. Najważniejszym elementem aranżacji był jednak korytkowy system bezuchwytowy. Tu z pomocą przyszła firma Schuco, matowość czarnego wykończenia listew korytkowych urzekła wszystkich zainteresowanych:) 

Wysoka zabudowa do sufitu

Dużo, czarno, nowocześnie. Niestety przyłączy wodnych nie dało się przesunąć i dlatego zlewozmywak wylądował przy wysokiej szafie w rogu. Aby móc w pełni wykorzystać przestrzeń nadblatową zastosowaliśmy rozwiązanie z tego PINa /aventos równoległy + wysuwana półka/ a to co powyżej – półki tradycyjne. Później szafa z piekarnikiem ‚3w1’ od Siemensa. Duży piekarnik tradycyjny plus funkcja parowaru i mikrofalówki. Pod piekarnikiem Kitchen Tower od Peki. Tutaj można zobaczyć krótką prezentację tego rozwiązania. Taki gadżet, przez niektórych uważany za zbędny. Co kto lubi:)

Następna szafa – i tu niespodzianka – dodatkowa mikrofalówka. Duża rodzina, czworo nastolatków rano przy przygotowaniu śniadania w jednym miejscu – takie małe tornado…:)

Chłodziarka z kostkarką od Liebhera wylądowała na końcu a właściwie na początku, przy wejściu do aneksu.

Całość dopełnił czarny blat z konglomeratu Briliant Black. Niestety na cieniutki spiek kwarcowy nie udało się przekonać inwestorki. Całość uzbrojona w czarne szuflady Blum Legrabox z dodatkowym oświetleniem wnętrza. Wyposażenie szuflad stanowią systemowe organizery. Wkłady na sztućce, organizery na noże, talerze, folie do pakowania kanapek… 

Niebawem projekt czarnej kuchni z miedzianymi dodatkami!!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *