Nowoczesne uchwyty krawędziowe

Uchwyty krawędziowe w meblach

Kuchnie bezuchwytowe, w zależności od sposobu frezowania frontów charakteryzują się m.in. wyższą ceną od innych rozwiązań chociażby ze względu na wykorzystanie w tych projektach aluminiowych systemów korytkowych i w większości blatów kamiennych. Jest jednak alternatywa, uchwyty krawędziowe jako rozwinięcie bezuchwytowości w tym sensie, że uchwytu nie przykręcamy tradycyjnie do drzwiczek. Są to nowoczesne uchwyty krawędziowe nabijane na kant frontu od góry.

Uchwyt krawędziowy w szufladzie

 

Jednym z moich ulubionych a nawet chyba najbardziej – zdecydowanie ‚najbardziej chwytnym’ jest wzór Zobal UKW-11 w typie ‚M’. Po prostu jest tak wyprofilowany, że komfortowo można otworzyć szafkę nawet przy dłuższych paznokciach /dygresja do szefowych:)/. Nie ma problemu przy otworzeniu zmywarki czy zabudowanej lodówki…

Ulubiony – mam na myśli wygodę. Designersko wykorzystać można np. uchwyt krawędziowy w kształcie ‚łezki’. Zobal, DeNovo… jest w czym wybierać:)

Jest jeszcze górką 10 rodzajów kształtów tego rodzajów uchwytów, dlatego przy wyborze warto poradzić się rodziny, która użytkuje, przyjaciół… Warto też posłuchać sprzedawcę czy projektanta. Okazuje się, że oni też czasami mają rację:)

 

Pamiętaj! Facet nie lepiący 3 razy w tygodniu pierogów prawdę Tobie powie:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *