Kuchnie bezuchwytowe

Musiałem… Pierwszym postem w nowej odsłonie zacznę krótką serią wizualizacji- kuchnie bezuchwytowe.

Aluminiowy system bezuchwytowy

Nowoczesne bo bez uchwytów

To już kilka lat kiedy nowoczesne systemy otwierania szafek zagościły w salonach meblowych. Wszyscy liczący się producenci mają je w ofercie, ofercie dla ludzi odważnych /mocne:)/, otwartych na świeże, nowoczesne wzornictwo. Opcja pokazana wyżej to tak zwany system aluminiowy – w tym przypadku do frontów częściowo zacinanych. Opcja zdecydowanie według mnie najciekawsza przystosowana do blatów kamiennych, z konglomeratu, które można też zaciąć na 45 stopni przy krawędzi frontu. Bardziej ‚zaawansowana’ opcja tego rozwiązania /ja ciągle odwołuję się do grafiki wyżej/ daje możliwość połączenia narożnikiem aluminiowym w miejscu gdzie listwy uchwytowe się łączą. Taki detal, szczegół. Lubię dokładne wykończenia więc o tym wspominam – te też polecam. Bo to po prostu wygląda jak trzeba. Istnieją też narożniki PCV ale tu niezbędna jest precyzja cięcia a z tym bywa różnie…

 

Równoważną opcją jest podobny system bezuchwytowy jednak fronty i blaty są proste, bez zacięć, najczęściej z promieniem R-1 wykańczającym krawędzie frontu. Takie rozwiązanie spotkałem np. w ofercie Nobilii ale nie tylko u nich. Jest to opcja zdecydowanie najlepsza do blatów cienkich, do konglomeratów i przesakramencko, nieprzyzwoicie drogich spieków kwarcowych /średnio 50-60% droższych niż np. Silestone/. 12mm grubości – to robi wrażenie! Producent Firma Laminam oferuje tego rodzaju blaty. Hardkorowe imitacje marmuru brylują w tym temacie, betony i przecierane miedziane (miedzią zajmiemy się niebawem) też. Miłośnicy dobrego wzornictwa znajda tu coś dla siebie… Spiekami można obłożyć fronty, czyli opcja jednolita kolorystycznie z blatem.

Wyspa z szufladami korytkowymi

Tańszą, nie gorszą trzeba podkreślić ale na pewno inną bezuchwytowością są fronty z tzw. ‚korytkiem’. Frez na całej szerokości frontu /choć nie zawsze/ na kancie. Przy tej opcji warto zwrócić uwagę czy ‚korytko’ pod blatem jest na tyle wysokie aby można było komfortowo otworzyć szafkę, zmywarkę. Przy projektowaniu front powinien być na równo z blatem od przodu albo minimalnie cofnięty, nie za dużo… Z powodzeniem polecić mogę blaty z laminatu, niekoniecznie kamienne.

Producenci, którzy sami produkują fronty korytkowe dają często możliwość dowolnej aranżacji ‚korytka’, tzn. w którym miejscu ma się zaczynać a w którym kończyć. A coooo?? Jak szaleć to szaleć!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *